Smíšený pěvecký sbor Virtuosi di Mikulov

KAMPANILA 07
Mezinárodní festival pěveckých sborů v Mikulově
Pod záštitou starosty města Mikulova 
Rostislava Koštiala
31.8.-2.9. 2007
 

 

PROGRAM FESTIVALU

ZAHAJOVACÍ KONCERT | Farní kostel sv. Jana  Křtitele v Mikulově | 19.30hod.

Účinkující:
Bonifantes

Bronislav Vávra | baryton

Hynek Pech | recitace

Lucie Novotná | flétna

Dirigent | Jan Míšek

 

ÚČINKUJÍCÍ

imageBONIFANTES

Chlapecký sbor BONIFANTES je velmi činorodým tělesem. Koncertování je hlavní pracovní náplní a rok od roku se rozrůstá. V současné době Bonifanti absolvují kolem stovky koncertů ročně v České republice i v zahraničí. Pravidelnou součásti sborového života jsou i koncertní turné. Bonifanti vystupovali v Rakousku, Německu, Dánsku, Francii, Belgii Španělsku, Itálii, Nizozemí, Slovinsku, Chorvatsku, Bosně a Hercegovině a USA.
Vedle „běžných“ koncertních vystoupení se obě koncertní složky věnují také opeře. Účinkování v operních představeních Tosca a Carmen umožnilo pardubickým klukům vystupovat po boku sólistů předních světových operních domů, jakými jsou například Mara Zampieri (La Scala), Anda Luisa Bogza, Yikun Chung (Staatsoper Wienna) nebo Peter Dvorský. Mužský sbor účinkoval v operních představeních Lazebník sevillský a Dybuk.
Mezi nahrávkami Chlapeckého sboru BONIFANTES lze kromě profilových CD nalézt například premiérově natočená díla L.Cherubini: Messa Solenne Breve, W.A.Mozarta: Mass in C major a v neposlední řadě i kompletní mužské sbory Antonína Dvořáka.
Chlapecký sbor BONIFANTES se velmi často účastní prestižních mezinárodních soutěží a festivalů. Během posledních tří let sbor získal jedenáct zlatých a šest stříbrných medailí, několik titulů absolutního vítěze soutěže a několik zvláštních cen poroty.
 

MATINÉ | Synagoga v Mikulově | 10.00hod.

Účinkující:
Mnichovští  madrigalisté (D)
Dirigent | Dr Franz Brandl

 

ÚČINKUJÍCÍ

imageMNICHOVŠTÍ MADRIGALISTÉ ( d )

O založení sboru Munchner Madrigalchor se zasloužil fyzik a současně hudební vědec Dr Franz Brandl. Pracoval jako biochemik v institutu Maxe Plancka, kde se setkal s kolegy a kolegyněmi z Anglie, USA, Indie, Rumunska, Jugoslávie a Polska, kteří se zajímali o hudbu.Od roku 1966 se tito spolupracovníci scházeli po práci ke společnému zpívání pod vedením v té době již zkušeného sbormistra F. Brandla a v průběhu let zde vznikl respektovaný sbor Munchner Madrigalchor, jenž uvádí široký repertoár různých žánrů. Vedle koncertů v Mnichově a Bavorsku sbor uskutečnil doposud 35 koncertů po Evropě a Asii. V roce 1994 získal dvě stříbrné medaile na mezinárodní sborové soutěži v Riva del Garda. Jedinečnou událostí bylo vystoupení sboru na koncertě tří tenorů (José čarreras, Plácido Domingo a Luciano Pavarotti) 3. srpna 1996 na olympijském stadionu v Mnichově. Mnichovští madrigalisté budou letos koncertovat také v Brně, Českém Krumlově, Českých Budějovicích a v Horní Plané.
http://www.muenchner-madrigalchor.de

SETKÁNÍ Rajská zahrada mikulovského gymnázia 19.30hod.

Účinkující:
Virtuosi di Mikulov (CZ)  | dir. Zuzana Pirnerová
Bratislavský chlapecký sbor (SK) | dir. Magdaléna Rovňáková, Gabriel Rovňák jr.
Moravští madrigalisté | dir. Radek Dočkal
Gaudeamus Brno |  Štěpán Policer
Kantiléna | dir. Jakub Klecker
Bonifantes | dir. Jan Míšek
Musica da Camera Brno | dir. Martin Franze

 

ÚČINKUJÍCÍ

imageBratislavský chlapecký sbor (SK)

založila Magdaléna Rovňáková v roce 1982. Jeho členy jsou chlapci a mladí muži od sedmi do pětadvaceti let. Dnes je součástí soukromé umělecké školy. Sbor účinkoval v mnoha oratoriích a kantátách pod taktovkami světových dirigentů. Spolupracují s ním mladí umělci, ale i sólisté zvučných jmen. Vedle Magdalény Rovňákové se na vedení sboru podílí i Gabriel Rovňák ml.
Bratislavský chlapecký sbor opakovaně hostuje v rámci Bratislavských hudebních slavností, spolupracuje se Slovenskou filharmonií a Slovenským rozhlasem, pravidelně účinkuje v opeře Slovenského národního divadla a spolupracuje též s Vídeňskou státní operou. V současném období disponuje širokým repertoárem sakrální i profánní hudby. Je nositelem mnoha vyznamenání a ocenění, která dokládají jeho kvalitu a mimořádné postavení ve slovenské kultuře.
http://www.bchz.sk

imageMoravští madrigalisté

V Kroměříži, městě bohaté hudební tradice i současnosti, vznikl v roce 1961 z podnětu hudebního historika PhDr. Jiřího Šafaříka komorní smíšený sbor Moravští madrigalisté. Původním záměrem byla interpretace renesanční a barokní vokální tvorby, avšak záhy sbor rozšířil svůj repertoár o díla všech slohových epoch až po současnost.
Madrigalisté mají za sebou stovky koncertů v České republice a více než dvě desítky zahraničních zájezdů. Kromě jiného zpívali v roce 2000 v Křesťanském pavilonu na Světové výstavě v Hannoveru. Od roku 1991 stojí v čele tělesa Mgr. Radek Dočkal, někdejší profesor kroměřížské konzervatoře. Kampanily se Moravští madrigalisté účastní ponejprv.
http://www.madrigaliste.cz 
http://www.radekdockal.wz.cz.

 

imagegaudeamus brno

byl založen v roce 1996 Alexandrem Vackem. Jeho členy jsou studenti brněnských vysokých a středních škol. Po celou dobu své existence pravidelně pořádá samostatné koncerty u nás i v zahraničí. Prezentoval se také na významných festivalech a soutěžích, kde dosáhl řady cenných úspěchů. Od svého vzniku natočil a vydal dvě CD. Pravidelně spolupracuje s českými i zahraničními sbory a orchestry (Sbor Vídeňské univerzity, Státní filharmonie Brno, Das Kammerorchester Die Flótten Geister Coburg a další). Od roku 2003 je sbormistrem Gaudeamu jeho někdejší člen Štěpán Policer, na vedení se podílí i Dáša Briškarová. Činnost sboru je podporována statutárním městem Brnem.
Vystoupení pěveckého sboru Gaudeamus Brno v rámci předchozích ročníků festivalu Kampanila měla vždy mimořádný úspěch.
http://gaudeamus-brno.cz

 

imagekantiléna

sbor dětí a mládeže při Filharmonii Brno, se již po léta řadí k nejprestižnějším mladým sborům v České republice. Kantiléna vznikla roku 1956 z podnětu Ivana Sedláčka - ze Šlapanického dětského sboru se postupně transformovala v přísně výběrové těleso, jehož členy jsou mladiství od jedenácti do devatenácti let. Interpretačně sbor vyrostl na soustavném studiu motet vokální polyfonie a na novinkách soudobých skladatelů. Za dobu své existence získala Kantiléna pozoruhodnou sbírku hodnotných cen, z nichž si nejvíce váží absolutního vítězství na soutěži v italském Arezzu (1981) a belgickém Neerpeltu (1984 a 2006). Tohoto úspěchu Kantiléna dosáhla již pod vedením mladé sbormistrovské generace - Jakuba Kleckera a Zuzany Pirnerové.
http://kantilena.cz

 

image

MUSICA DA CAMERA BRNO

Komorní smíšený pěvecký sbor Musica da Camera Brno byl založen Martinem Franze v roce 1996. Sbor prošel poměrně složitým vývojem a dnes jsou jeho členy zejména profesionální pěvci, většinou absolventi Janáčkovy akademie múzických umění. MdCB patří mezi nejlepší brněnská tělesa svého druhu a řadí se k pravidelným hostům festivalu Kampanila. V posledních letech sbor spolupracuje s kytarovým virtuosem Martinem Myslivečkem. Činnost ansámblu je podporována knihkupectvím Barvič a Novotný a statutárním městem Brnem.
http://www.mdcb.cz

TE DEUM | Farní kostel sv. Jana  Křtitele v Mikulově | 14.00 hod.

Účinkující:
Spojené zúčastněné sbory 

TOPlist