Smíšený pěvecký sbor Virtuosi di Mikulov

MEZINÁRODNÍ FESTIVAL PĚVECKÝCH SBORŮ KAMPANILA V MIKULOVĚ

Mezinárodní festival pěveckých sborů Kampanila připravuje a pořádá umělecké sdružení Virtuosi di Mikulov každoročně již od roku 1999. Podrobné informace o jednotlivých ročnících si zobrazíte kliknutím na výběr vlevo.

Již nyní pro Vás připravujeme další ročník!

 

 

Motto festivalu napsal u příležitosti 1. ročníku v roce 1999 jeden ze zakladatelů, prof. Martin Mysliveček.

Tak, jak se nese mohutný zvuk zvonu z kampanily na Svatém kopečku do dalekého kraje, tak intenzivně vnímáme magickou krásu Mikulova a jeho  scenérii spolu s historií, polohou, krásným vínem, lidmi.

Tím, čím je kampanila pro ušlechtilý hlas zvonu - totiž  jistotou, ochranou a  místem umožňujícím svědectví  doby, tím je nám v hloubi duše, vědomky či nevědomky Mikulov. Inspirací, domovem, vypravěčem, velkým pomocníkem  na cestě z  minulosti do budoucnosti.

Tak jako hlas zvonu z mikulovské kampanily provázel osudy lidí tohoto kraje staletími, tak touto cestou šel zpěv, hudba, potřeba komunikace, potřeba vnímání krásy. Chtěli bychom vyjádřit pocit z magické síly místa a doby, ve které žijeme, zpěvem a setkáváním.

Přejeme Vám, posluchačům  našich festivalových koncertů, aby zpěv a energie z něj pramenící umocnila  zážitek z našeho města, a také Mikulov přispěl svou energií k hlubokému zážitku z kontaktu mezi lidmi.

Sami sobě přejeme, aby  chorus našeho společného zpěvu spolu s mohutným zvukem zvonu z kampanily posílil snahu všech, kteří touží vrátit Mikulovu jeho kulturní slávu znějící do dalekého kraje.

Děkujeme všem, kteří pomáhají tento festival uskutečnit.

TOPlist